Blog categories
Latest Comments
No comments
Blog search

DUNCAN TAYLOR VISKIJS

Posted on3 Months ago
Patīk0

Neliels ieskats par viskiju:

Mūsdienās viskijs kā tāds ir diezgan izplatīts dzēriens: to ražo Skotijā, Īrijā, Kanādā, ASV, Indijā un Japānā, un šīs ir lielākās viskija ražotājvalstis. Tas tiek ražots arī vairākās Āfrikas valstīs, bet mēs Jūs gribam iepazīstināt ar tiem, kas ražoti tās dzimtenē – Skotijā. Uzreiz minēsim to, ka viskija “dzimtene” vēl nav precīzi noteikta. Skotija un Īrija gadsimtu ilgi cīnījās par tiesībām saukties par valsti, kas radīja šo cēlo dzērienu. Turklāt, šķiet, bez lielām cerībām uz galīgo uzvaru. Pats dzēriens parādījās 15. gadsimta 70. - 80. gados. Tā nosaukums nāk no klosteru alkoholiskā dzēriena Aque Vitae ("dzīvības ūdens"). Tāpat kā daudzu citu alkoholisko dzērienu gadījumā, pirmie ražotāji bija klosteru mūki. Tie izmantoja nelielu, vienkāršu destilācijas aparātu, un pats dzēriens galvenokārt tika izmantots kā ārstniecisks līdzeklis. Tehnoloģiju attīstība izraisīja graudu viskija parādīšanos. Tā ražošana ir tehnoloģiski vieglāka, un attiecīgi tas izmaksā lētāk nekā iesala viskija ražošana. Vēlāk parādījās, tā sauktie blended whisky jeb iesala un graudu viskiju maisījums. Un tagad 95% no pārdotā viskija ir tikai maisījumi, kuros līdz 85% (un dažreiz vairāk) ir graudu viskijs, un tikai neliela daļa ir viena iesala, jeb single malt viskiji. Kas, starp citu, ļoti ietekmē dzēriena garšu. Tāpēc nav pārsteidzoši, ka tieši iesala viskijs, kuram ir visspilgtākā un pilnīgākā garša un aromāts, tiek uzskatīts par elitāru. Viskiju ir ieteicams baudīt istabas temperatūrā. Atkarībā no ražošanas reģiona un izturēšanas laika mucās, tā krāsa var mainīties no gaiši zeltaina līdz dziļi brūnai.

Duncan Taylor Scotch Whisky Limited

Uzņēmums izveidots Glāzgovā, kur sākotnēji uzņēmums bija skotu viskija mucu tirgotājs un starpnieks rūpniecībā. Nodrošināt tikai ar izcilākajām mucām, kas pildītas Skotijas vadošajās spirta rūpnīcās, ir bijusi uzņēmuma vēstures galvenā iezīme. Dunkans Teilors gadu desmitiem ir krājis mucas no augstākās klases Skotijas spirta rūpnīcām, un tagad viņam pieder viena no lielākajām privātajām vintāžas un reto skotu viskija mucu kolekcijām. 2002. gadā Dankans Teilors pārcēla savu galveno mītni uz Huntly, kas atrodas Skotijas lielākajā viskija ražošanas reģiona Speyside perifērijā, kur tam ir savas iespējas mucu uzglabāšanai, pudeļu pildīšanai un pavisam drīz arī savai spirta rūpnīcai. Tajā laikā Dunkans Teilors pārtrauca viskija mucu “starpniecību” spirta rūpniecības uzņēmumiem un pudeļu pildītājiem, lai koncentrētos uz savu zīmolu ražošanu un tirdzniecību, kā arī papildināja savu portfeli, pievienojot tam džinu un rumu.

Duncan Taylor Drumblade 2008-10 YO 54.6%

Duncan Taylor Dimensions Drumblade ir 10 gadus vecs viskijs no Lowlands. Dimensions ir Duncan Taylor augstākās klases viskija kolekcija, kas izceļ uzņēmuma daudzdimensionālumu. Katrs šīs sērijas viskijs tiek ražots tikai no vienas mucas un pildīts pudelēs mucas stiprumā (neatšķaidot ar ūdeni). Destilāta izcelsme ir skaidri norādīta (kopā ar mucas numuru) - ir norādīti destilācijas un pudelēs pildīšanas datumi, kā arī saražoto pudeļu skaits. Neatšķaidīts, nefiltrēts (bez aukstas filtrācijas) un iepildīts pudelēs ar 54,6 % alkohola. Kopā tika saražotas 420 pudeles. Aromāts: rozīnes, garšvielas, ķirši un šķidrais medus. Garša: medus un rieksti, lakrica; mīkla, ziedi, vaniļa un baltie augļi. Pēcgarša: sildoša, pikanta.

Duncan Taylor Black Bull 12 YO 50%

Izmantojot tikai izcilākos 12 gadus vecos iesala un graudu viskijus no izvēlētām Skotijas spirta rūpnīcām un izturētus labākajos šerija un burbona mucās, Black Bull 12 tiek sajaukts 50% iesala un 50% graudu viskijs un iepildīts pudelēs ar 50% alkohola stiprumu pilnīgai garšas pieredzei. Šo viskiju var pasniegt tīrā veidā, ar ūdeni vai kokteiļos. Aromāts: Spēcīgi, šokolādes, īrisa, heresa, vaniļas un citrona šerbeta aromāti. Garša: gluda un mīksta. Piena šokolāde, īrisa melase, bumbieri, zaļie āboli un daudz saldas vaniļas. Pēcgarša: Parādās smagākas augļu notis ar krēmīgām notīm.

Saistītie Produkti

Settings

Share

Menu

Create a free account to save loved items.

Ielogoties