Slide background

Alus
no Francijas.

Alus no Francijas.

Slide background

Vīna degustācijas

Vīna degustācijas

VAIRĀKVAIRĀK
Slide background

Piegāde visā Latvijā.

Piegāde visā Latvijā.

22,50 €
  • Latvija
„Chateau Verdens” ir specializēta vinotēka Rīgā, ar bagātīgu kvalitatīvu un izsmalcinātu vīnu, šampaniešu, konjaku, viskiju, kā arī dažādu dzērienu klāstu, ko tieši piegādājuši ražotāji no Francijas, Itālijas,...
JaunāKie Raksti
Mee Godard

Mee Godard

Vīndare Mee Godard ir dzimusi Dienvidkorejā pie lauksaimniekiem, deviņu mēnešu vecumā viņu adoptēja franču pāris. Viņa ieguva izglītību Francijā un pēc tam devās uz ASV, kur Oregonas štata universitātē ieguva bakalaura grādu bioķīmijā, specializējoties vīna zinātnē. Pēc tam universitāte viņu pieņēma maģistrantūrā, kur viņa ieņēma asistentes lomu pētnieciskajā darbā Pārtikas zinātnes un tehnoloģijas katedrā, studējot polifenolus, augu fizioloģiju un mazliet vīnkopību. Pēc tam viņa atgriezās mājās Francijā un devās uz Monpeljē, lai veiktu Diplome Nacional d'Oenologue. Mee Godard nav uzaugusi vīna darīšanas ģimenē, tāpēc viņai bija jāizveido pašai savs ceļš. Viņa devās uz Burgundiju, stažējās Maison Chanson, Domaines des Comtes Lafon un Corton André. Viņa ieguva darbu, pārdodot vīndarības produktus, strādājot Šampaņā, un pēc tam 2013. gada sākumā beidzot atrada piecus Beaujolais hektārus (12 akriem), kurus varēja saukt par saviem. Beaujolais reģionu viņa atklāja vīna degustācijas braucienā ar draugiem, kur bija pārsteigta par tās kvalitāti. Skaisti vīni, skaista atmosfēra un skaista ainava. Acīmredzot šī bija laba kombinācija. Pateicoties kontaktiem, kas tika izveidoti, pildot Oenologues de France reģiona Bourgogne-Franche-Comté viceprezidentes amatu, Mee ieguva 1,7 ha (4,2 akriem) Morgon, Côte du Py, 2,3 ha (5,7 akriem) Morgon, Corcelette, un 1 ha (2,5 akriem) Morgonas, Grand Cru vīna dārzus. Jau no paša sākuma viņa sāka strādāt pēc lutte raisonné-mesured kontroles principiem, bet jau 2016. gadā viņa sāka strādāt organiski, atbrīvojoties no herbicīdiem un 2017. gadā neizmantojot mehānisko augsnes apstrādi. Ilgtermiņa mērķis ir ieviest biodinamisko praksi vīna dārzā. Raža no šiem vecajiem vīnogulājiem ir maza. Vīnogas tiek lasītas ar rokām, šķirotas ar rokām, un, atkarībā no vīnogu ražas, viņa apmēram divas trešdaļas fermentē ar ķekariem. Viņus trīs nedēļas macerē betona tvertnēs un pēc tam veco un jauno koka mucu maisījumā 12 līdz 18 mēnešus. Viņa ir izmēģinājusi vietējos raugus, un 2018. gadā vīni tika fermentēti apkārtējā vidē esošiem raugu pied de cuve(izmantojot dabisko vīna dārza raugu). Bet tas, viņa piebilst, ne vienmēr darbojas. Līdz 2017. gadam viņa pati pārvaldīja visu vīna dārzu, taču, tā kā viņa ir ieguvusi papildus zemes gabalu, viņai bija vajadzīgs vēl kāds, kurš palīdzētu uz nepilnu laiku.

Vīndare Mee Godard ir dzimusi Dienvidkorejā, lauksaimnieku ģimenē. Deviņu mēnešu vecumā viņu adoptēja franču pāris. Viņa ieguva izglītību Francijā un pēc tam devās uz ASV, kur Oregonas štata universitātē ieguva bakalaura grādu bioķīmijā, specializējoties vīna zinātnē. Pēc tam universitāte viņu pieņēma maģistrantūrā, kur viņa ieņēma asistentes lomu pētnieciskajā darbā Pārtikas zinātnes un tehnoloģijas katedrā, studējot polifenolus, augu fizioloģiju un mazliet vīnkopību. Pēc tam viņa atgriezās mājās Francijā un devās uz Monpeljē, lai veiktu Diplome Nacional d'Oenologue.

Mee Godard

Mee Godard nav uzaugusi vīna darīšanas ģimenē, tāpēc viņai bija jāizveido pašai savs ceļš. Viņa devās uz Burgundiju, stažējās Maison Chanson, Domaines des Comtes Lafon un Corton André. Viņa ieguva darbu, pārdodot vīndarības produktus, strādājot Šampaņā, un pēc tam 2013. gada sākumā beidzot atrada piecus Beaujolais hektārus (12 akriem), kurus varēja saukt par saviem. Beaujolais reģionu viņa atklāja vīna degustācijas braucienā ar draugiem, kur bija pārsteigta par tās kvalitāti. Skaisti vīni, skaista atmosfēra un skaista ainava. Acīmredzot šī bija laba kombinācija. Pateicoties kontaktiem, kas tika izveidoti, pildot Oenologues de France reģiona Bourgogne-Franche-Comté viceprezidentes amatu, Mee ieguva 1,7 ha (4,2 akriem) Morgon, Côte du Py, 2,3 ha (5,7 akriem) Morgon, Corcelette, un 1 ha (2,5 akriem) Morgonas, Grand Cru vīna dārzus. Jau no paša sākuma viņa sāka strādāt pēc lutte raisonné-mesured kontroles principiem, bet jau 2016. gadā viņa sāka strādāt organiski, atbrīvojoties no herbicīdiem un 2017. gadā neizmantojot mehānisko augsnes apstrādi. Ilgtermiņa mērķis ir ieviest biodinamisko praksi vīna dārzā.

Raža no šiem vecajiem vīnogulājiem ir maza. Vīnogas tiek lasītas ar rokām, šķirotas ar rokām, un, atkarībā no vīnogu ražas, viņa apmēram divas trešdaļas fermentē ar ķekariem. Vīnu trīs nedēļas macerē betona tvertnēs un pēc tam veco un jauno koka mucu maisījumā 12 līdz 18 mēnešus. Viņa ir izmēģinājusi vietējos raugus, un 2018. gadā vīni tika fermentēti apkārtējā vidē esošiem raugu pied de cuve(izmantojot dabisko vīna dārza raugu). Bet tas, viņa piebilst, ne vienmēr darbojas. Līdz 2017. gadam Mee Godard pati pārvaldīja visu vīna dārzu, taču, tā kā viņa ir ieguvusi papildus zemes gabalu, viņai bija vajadzīgs vēl kāds, kurš palīdzētu uz nepilnu laiku.  Mee Godard ražo vīnus Morgon apelācijā, kas pazīstami ar savu spēku un uzglabāšanas potenciālu. Viņas filozofija ir kompleksu vīnu ražošana, kas ir gan eleganti, gan dzīvigi. Kā amatniece, kas katru dienu aizraujas ar savu darbu un tiekšanos pēc pilnības, tā ir prasīga pret sevi tā vīna dārzā, tā arī vīna darītavā. Mee Godard vīniem piemīt ķiršu, aveņu, melleņu, jāņogu, peoniju un garšvielu aromāts. Koncentrēta un svaiga garša, intensīvi un smalki tanīni. Skaists svaigums, pateicoties skābumam no Beaujeu vulkāniskajiem akmeņiem, kas atrodas aptuveni 450 m augstumā.

Mee Godard

Lasīt vairākShow less
Filtrēt pēc

Menu

Settings

Create a free account to save loved items.

Ielogoties