Slide background

Alus
no Francijas.

Alus no Francijas.

Slide background

Vīna degustācijas

Vīna degustācijas

VAIRĀKVAIRĀK
Slide background

Piegāde visā Latvijā.

Piegāde visā Latvijā.

22,50 €
  • Latvija
„Chateau Verdens” ir specializēta vinotēka Rīgā, ar bagātīgu kvalitatīvu un izsmalcinātu vīnu, šampaniešu, konjaku, viskiju, kā arī dažādu dzērienu klāstu, ko tieši piegādājuši ražotāji no Francijas, Itālijas,...
JaunāKie Raksti
Plaimont

Plaimont

Atrodas Francijas dienvidrietumu centrā, izplešas pār unikāli bagātu teruāru no Pireneju kalnu pakājes līdz Gaskoņas kalniem. Plaimont grupa ir trīs vīna darītavu apvienības rezultāts, kas 1979. gadā apvienoja savus iniciāļus (PL Plaisance, AI Aignan un MONT Saint-Mont), lai izveidotu šo līderi dienvidrietumu vīnos, kas ražo 40 miljonus pudeles gadā. 1999. gadā Plaimont, kam pievienojušies pagrabi Condom un Crouseilles, pārstāv 98% no Saint Mont apelācijas, aptuveni pusi no Madiran un Pacherenc-du-Vic-Bilh AOC, kā arī Côtes-de-Gascogne IGP. 

Viss sākās pagājušā gadsimta 70. gadu vidū, kad trešās paaudzes vīna audzētājs Andrē Dubosks sāka veidot savu Dienvidrietumu Francijas reģiona vīnu reputāciju. Viņš un citi kaislīgi jaunie vīndari veidoja vietējos sausos baltvīnus (tagad PGI: Côtes de Gascogne), atdzīvināja Saint Mont apelāciju un piešķīra jaunu elpu Pacherenc du Vic-Bilh, kas izgatavots no vēlās ražas vīnogām. 1979. gadā šīs sievietes un vīrieši, kuri ieguldīja savu sirdi, dvēseli un zināšanas, lai iegūtu vislabāko, ko terroir varēja piedāvāt, nolēma nostiprināt savu vietu, apvienojot savus vīna pagrabus un īpašumus. Jau kopš sākuma Plaimont ieguva reģiona izcilākās pils un muižas, lai atjaunotu šos ikoniskos vīna dārzus un dotu jaunu stimulu reģionam. Cave de Condom un daudzas mazākas vīna darītavas pievienojās Plaimont, lai atbalstītu tās attīstību.

98% no Saint Mont apelācijas (sarkanā, baltā un sārtā), 55% no Madirānas un Pacherenc du Vic-Bilh nosaukuma un gandrīz puse no Côtes de Gascogne PGI.  Plaimont tikai dažu gadu desmitu laikā ir kļuvis par vīnu līderi no Dienvidrietumu Francijas. Tā augu mantojums (vīnogulāji, kas reģistrēti kā mantojuma vieta, Ampelogrāfijas konservatorija) un uzbūvētais mantojums (Château Arricau-Bordes, Château de Sabazan, Château Saint-Go, Saint-Mont klosteris, Domaine de Cassaigne utt.) ir Plaimont liecība par ražošanas izcilība.

Lasīt vairākShow less
Filtrēt pēc

Menu

Settings

Create a free account to save loved items.

Ielogoties